БТК  АДСЛ
за и против

Ако имах алтернатива нямаше да се набутвам с БТК, ама нали в нашия Бургас доставчиците са толкова калпави от към скорост и поддръжка...

Но да обясня защо ЗА и защо ПРОТИВ АДСЛ-а на БТК.
ЗА - ами единственото за което се сещам е сравнително високата скорост която предлагат към външен интернет, и с това се изчерпва положителното.
Останалото е плачевно.
Денонощна поддръжка дрън-дрън глупости, първо чакаш сума ти време белким някой се свърже с теб (импулсите си вървят) и след като се свържеш чуваш само едно "Проблема е във вашия "ТЕЛЕВИЗОР" при нас всичко си е наред". Да ама ако се окаже че имат насреща някой дето си има хабер от компютри, започват да се правят на по умни от колкото са в действителност. Като цяло некомпетентни хора се учат да работят.

Предоставяме ви пощенска кутия много готино наистина но.... Точно когато се надяваш да изпратиш заветното писмо се оказва че сървъра не ще да работи и.... ами ползваш си web базираните пощи на gmail, abv, mail.bg. и други.

Предоставя се 10 Mb дисково пространство за вашия сайт - не е ли чудесно наистина 10 Mb не са малко, но... Точно когато решите че трябва малко  да обновите вашия сайт, се оказва че може да го отворите в браузъра си без проблем, но нямате достъп през ftp клиента си. Започва се едно диво звънене на "денонощната поддръжка" и ако имате късмет след около месец може и да решат проблема, а ако успеете да намерите вътрешен телефон (който предвидливо не е обявен за широката маса потребители)  и успеете да се свържете с някой началник може и да ви свършат работа, и да получите инструкции как аджеба да си настроите клиента че да работи с ftp-то на БТК щото на някой умник му се експериментирало и попроменили малко протокола, ама не му дошло на акъла да метне по едно писъмце на пощата на абонатите че да не трошат нерви. (А може и да е нарочно, нали някой трябва да ползва и телефона, щото вече и пенсионерите имат GSM-и, и си говорят безплатно с родата).

Като цяло ако имате читав  доставчик в града освен БТК, идете при него. Мен лично само външния трафик и стабилния за сега интернет ме задържат, но ако Бургаските кабеларки влязат в час и оправят скоростите навън, и направят по-добра поддръжка ще се сбогувам с БТК.

Малко остана да чакам кабеларките вдигнаха скоростите :-) а тука "пощата" пак не работи.
Недоволен клиент